Hypoteční úvěr asi není potřeba nijak složitě představovat, známe ho všichni a je produktem většiny bank i řady nebankovních společností. Ještě nedávno bylo možné od banky čerpat celých 100% hypotéky na nemovitost. Podmínky v posledních několika letech se ale rapidně zpřísnily. A i když je na trhu přebytek likvidity a banky musí o každého nového klienta bojovat, ruku v ruce jde i počet zamítnutých žádostí, které neustále přibývají. V současnosti je to u většiny bankovních společností procent pouze 70, zbylých 30 je pak zapotřebí financovat z vlastní kapsy. Z praxi to vypadá tak, že pokud chcete žádat o hypotéku ve výši 3 000 000, alespoň 300 000 už musíte mí našetřeno. Což pro mladé páry nemusí být až tak jednoduché a raději volí cestu spotřebitelského úvěru.
Výhodná úroková sazba
Není žádným tajemstvím, že hypoteční úvěry disponují velmi příznivou úrokovou sazbou, která se v současnosti pohybuje kolem 1,5%, tedy pokud je řeč o klasické hypotečním úvěru na bydlení. Americká hypotéka sice už tak výhodná není, v současné době nabízí banky roční úrokovou sazbu kolem 3%, přesto je mnohem výhodnější než dlouhodobý spotřebitelský úvěr.
Výhodná úroková sazba je zapříčiněna hlavně zástavou nemovitosti dlužníka, díky níž banka musí čelit daleko menšímu riziku, než je tomu v případě spotřebitelských úvěrů. U těch je v současnosti úroková sazba nad 10% a k financování vlastního bydlení je proto krajně nevýhodný.
Pojďme si ale společně posvítit i na nebankovní subjekty, které jsou v mnohých ohledech o poznání benevolentnější, i když v řadě lidí vzbuzují pocit nejistoty. Není se však čeho obávat, je tomu spíše naopak. Například jejich hypotéka bez doložení příjmu https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/ je úvěrový produkt, který nenechá chladného nikoho. U nebankovních společností má tak šanci dosáhnout i ten, který v bance neuspěje.