S dřevostavbami se dnes u nás roztrhl pytel. Lidé totiž přišli na to, že dřevo není stavební materiál, který se musí nutně v přírodě rozložit za pár měsíců, a tím pádem vám doslova může spadnout na hlavu. Ze dřeva se běžně staví domy v zahraničí již mnoho desítek let, vzpomeňme kupříkladu Lotyšsko, Finsko nebo Kanadu, kde takové stavby převažují, a lidé je obývají i po dobu života několika generací. Velmi záleží na tom, jakým způsobem dřevo opracujete a naimpregnujete, jak vytvoříte systém odvětrávání, zateplení a ochrany vůči povětrnostním vlivům. Máte-li zájem, je možné navíc nějaký z mobilních dřevěných domů top-mobilnidomy.cz osobně navštívit a pokládat dotazy samotnému výrobci.
Technická stránka věci nebývá tak obtížně zjistitelná, tím pádem se pak můžete snadno rozhodnout, čemu dáte přednost. Do rozhodovacích faktorů, zda bydlet v mobilní dřevostavbě nebo ne, ovšem vstupují i jiná hlediska, především velmi nízké náklady na bydlení, vlastní střecha nad hlavou, kde odpadá drahé nájemné a neustálá nejistota, zda budu schopen pravidelně platit.
Dalším podstatným důvodem bývá změna prostředí. Začíná se totiž pomalu, ale jistě ukazovat, že imunitní systém lidstva je na tom velmi špatně, a týká se to hlavně obyvatel měst. Ačkoli je tam vše, jak se říká, při ruce, je zde cítit všudypřítomný chronický stres – automobilový provoz, vysoká prašnost, smog, vyšší míra hluku, v létě větší vedra nežli v přírodě vlivem akumulace tepla ve stavbách a na silnicích, příliš velká koncentrace lidí, kteří nejsou mnohdy zrovna příjemně naladěni atd.
Čím dál více lidí si toto uvědomuje a snaží se změnit „status quo“. Mobilní dřevostavba postavená v rekreační oblasti je přece jen něco jiného, nežli městský ruch, a čemu bychom měli věnovat více pozornosti, než vlastnímu zdraví? Zdraví je to jediné, co si za miliardové úspory stejně nekoupíte, a nebude vám k ničemu ani nadstandardní lékařská péče, když zapomenete na prevenci a změnu životního stylu.